29. května 2011 v 18:35 | Terez-Sixteenka |  Kvalifikace
+ Tady jsou vizitky koní kteří startovali:)

8 let - tm. hnědák, valach
Jezdec: ž. Radek Havelka
Trenér: Radek Holčák
Majitel: K+K Metal a.s.
Solidní překážkář, který však nepatří do absolutní špičky. Sbírá cenná umístění i ve velkých dostizích. Jeho největšími úspěchy jsou předloňské třetí místo v Ceně Vltavy a loňské páté v Ceně Labe. Před dvěma týdny byl v Pardubicích třetí v dostihu III. kategorie za dvojicí Ronino, Dobyvatel.

Majitel: Březina-Jelen
Klisna nepatří mezi špičku našich překážkářů, běhala většinou menší dostihy, ale zaznamenala několik pěkných výsledků. V roce 2007 zvítězila na mostecké dráze v dostihu II. kategorie a loni byla druhá ve Velké netolické steeplechase. V říjnu v Pardubicích v Ceně Paramo proběhla cílem jako poslední.

3 LIRAIN
10 let - ryzák, valach
Jezdec: ž. Josef Váňa ml.
Trenér: Josef Váňa st.
Předloni nedokončil Velkou pardubickou, loni se po změně majitele a trenéra stal velice zajímavým koněm a výkonnostně se zařadil mezi nejlepší. V září byl druhý v kvalifikačním dostihu, když jej dokázal v závěru porazit pouze Valldemoso a ve Velké pardubické měl na dosah skvělý úspěch, když do cílové rovinky vbíhal jako třetí, v závěru jej ale třídovější koně odkázali na šesté pořadí. Podal skvělý výkon.

Majitel: DS Sendy Ostrava Neuvirt
V mladších letech byl velice úspěšný v jarní části sezóny a zvítězil v několika menších dostizích. Předloni začal běhat velké dostihy a slavil úspěchy v průběhu celého roku. Je dvojnásobným vítězem Albertovské cross country, loni zvítězil také v hlavním dostihu ve Světlé Hoře a po výborném výkonu v Pardubicích v zářijové kvalifikaci. Ve Velké pardubické patřil do širšího okruhu favoritů, ale měl smůlu, když na Taxisu ztratil po mohutném skoku svého jezdce. Koncem října pak zvítězil ve Velké slušovické steeplechase. Valldemoso je líbivý ryzák, výborným steeplerem byl i jeho starší pravý bratr, bělouš Varcas.

5 LAKREG
11 let - hnědák, valach
Jezdec: Libor Sedlář
Trenér: Jana Minaříková
Majitel: Bell-Metal
V mladších letech patřil k nadějným steeplerům, v roce 2008 vyhrál v Pardubicích těžký dostih II. kategorie, který se běžel na kurzu Ceny Labe. Předloni byl čtvrtý v květnové kvalifikaci a devátý ve Velké pardubické. Loni se kvalifikoval šestým místem v zářijovém kvalifikačním dostihu a ve Velké pardubické byl opět devátý.

Lakreg
Bremen Plan

6 BREMEN PLAN(POL)
8 let - hnědák, hřebec
Jezdec: ž. Marek Stromský
Majitel: Nýznerov
Skvělý steepler, jeden z nejlepších u nás, každoročně v Pardubicích na závěr sezóny postupně vítězil ve velkých dostizích ve své věkové kategorii. Jako tříletý zvítězil ve Zlaté sponě tříletých proutěnkářů, o dva roky později vyhrál Cenu Vltavy a další rok Cenu Labe. V loňském roce zvítězil suverénně v červnovém kvalifikačním Memoriálu majora Miloše Svobody, v srpnu ale zklamal čtvrtým místem v dostihu II. kategorie a potom nedokončil Velkou pardubickou, když na jedné z překážek ztratil jezdce.

7 ZULEJKA
6 let - hnědka, klisna
Jezdec: Libor Šimůnek
Trenér: František Zobal
Majitel: Stáj Luka-Schusterovi
Skvělá mladá klisna, v posledních dvou letech asi největší naděje mezi příslušnicemi něžného pohlaví. V loňském roce startovala v seriálu mladých klisen a největší dostih, zářijovou Cross country Registany vyhrála. V říjnu byla druhá za skvělým Chenonceau v Ceně Vltavy. Letošní sezónu zahájila startem v Lysé nad Labem, kde se po tuhém boji společně s Ursanem stala vítězkou tradiční Prvomájové steeplechase.

Majitel: Epicos
Jeho loňské výsledky byly velice dobré, když podával spolehlivé výkony a při pěti startech nebyl horší jak čtvrtý. V polovině srpna zvítězil v Kolesách v dostihu II. kategorie a říjnu byl po skvělém závěru druhý v Ceně Labe o pouhý nos za vítězným Wavelight Laser a nechal za sebou výborné steeplery Isara a Tomise.

9 SIXTEEN(FR)
11 let - bělka, klisna
Jezdec: ž. Josef Bartoš
Majitel: Jaroslav Bouček Buc-Film
Dvojnásobná vítězka Velké pardubické z let 2007 a 2008, předloni byla druhá za Tiumenem a loni třetí za Tiumenem a Amant Grisem. Velká hvězda našich překážkových dostihů, již jako šestiletá vyhrála v Pardubicích Cenu Labe. Třikrát dokázala zvítězit v Itálii. Dvojnásobná vítězka srpnového kvalifikačního dostihu z let 2007 a 2009. Letos se již na dráze představila v polovině dubna v italském Trevisu, kde proběhla cílem jako čtvrtá, když zvítězil její tréninkový kolega Grilias. Běhá velice spolehlivě, ale zdá se, že svůj zenit má pomalu za sebou, lepších výsledků dosahuje ve druhé polovině sezóny.

Majitel: EŽ Praha a.s.
Trojnásobný vítěz Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem z předchozích let a loňský vítěz prvního kvalifikačního dostihu. V posledních letech se specializoval především na Pardubice, Prvomájová byla každoročně jeho vstupním dostihem do sezóny. V Pardubicích startoval i ve Zlatém poháru a dvakrát získal druhé místo za skvělým Royal Mouginsem. Často byl korunním princem velkých pardubických dostihů, od roku 2008 zde startoval jedenáctkrát a z toho šestkrát byl druhý. Ve Velké pardubické startoval dvakrát, předloni i loni proběhl cílem vždy jako čtvrtý. Zdá se, že lepší formu mívá každoročně v první polovině sezóny. Je nejlepším překážkářem z tuzemské produkce posledního desetiletí. Výbornou proutěnkářkou byla již jeho sovětská matka, která pocházela ze stejné rodiny, jako trojnásobný vítěz Velké pardubické, kladrubský Sagar.

11 WAVELIGHT LASER(GER)
Jezdec: ž. Jan Faltejsek
Trenér: Petr Juránek
Majitel: BORS Břeclav a.s.
Běhá velice spolehlivě, jeho největším úspěchem je loňské těsné vítězství v Ceně Labe, když předtím se umístil pátý v srpnové kvalifikaci. Dokázal se umístit i v Itálii. Velké dostihy začal běhat teprve v loňském roce, předtím sbíral umístění v nižších kategoriích. Zdá se, že jde o velice nadějného překážkáře s perspektivou dobrých výsledků ve Velké pardubické.

Majitel: Dr.Charvát
Překvapivý vítěz loňského srpnového kvalifikačního dostihu, když dokázal lehce porazit hvězdnou trojici Mandarino, Amant Gris a Sixteen, ve Velké pardubické byl pak po chybě na Havlově skoku sedmý. V roce 2007 dokázal v Itálii vyhrát tři velké dostihy, potom se pomalu začal specializovat na Pardubice. Vítěz Poplerova memoriálu z roku 2008. V roce 2009 vyhrál v Bratislavě Velkou jesennou steeplechase. Letos ještě nestartoval.

13 BAGGIO(POL)
9 let - tm. hnědák, valach
Jezdec: ž. Jaroslav Myška
Trenér: MVDr. Čestmír Olehla
Majitel: Wrbna Racing
Již jako tříletý na rovině patřil ke špičce, byl pátý v Českém derby. Výborné výsledky má i na překážkách. Třikrát dokázal zvítězit v Itálii. V Pardubicích jsou jeho největšími úspěchy vítězství v Ceně Vltavy v roce 2007 a loňské vítězství v Závěrečné steeplechase. Letos byl třetí v Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem za dvojicí vítězných koní Ursan a Zulejka.